74HCT273 SOP20
Symbol Micros:
UT273hct dw
Case : SOP20
Octal Positive-Edge Triggerred D-Type Flip-Flop w/ Reset 74HCT273D, MM74HCT273WM, CD74HCT273M, SN74HCT273DW, MC74HCT273ADWG
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | D-Type Flip-Flop |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP20 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HCT273D,653 RoHS
Case style: SOP20t/r
Datasheet
In stock:
1026 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4421 | 0,2681 | 0,2060 | 0,1858 | 0,1768 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HCT273ADWG
Case style: SOP20
External warehouse:
1826 pcs.
| Quantity of pcs. | 570+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2103 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HCT273ADWR2G
Case style: SOP20
External warehouse:
7000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2057 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT273D,653
Case style: SOP20
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1768 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | D-Type Flip-Flop |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP20 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols