74HCT4094 SOP16 0.15"
Symbol Micros:
UT4094hct smd
Case : SOP16N
8-bit Shift and Store Bus Register 74HCT4094D, CD74HCT4094M, MC74HCT4094ADG
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Serial-In/Parallel-Out Shift Register |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16N |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HCT4094D,118 RoHS
Case style: SOP16Nt/r
Datasheet
In stock:
2500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5261 | 0,3185 | 0,2453 | 0,2215 | 0,2107 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HCT4094D,118
Case style: SOP16N
External warehouse:
15000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2107 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Serial-In/Parallel-Out Shift Register |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16N |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols