74HCT573 SOP20 NXP
Symbol Micros:
UT573hct m
Case : SOP20
Octal Transparent D-Type Latch w/ 3-State Outputs 74HCT573D, MM74HCT573WM, CD74HCT573M, SN74HCT573DW, MC74HCT573ADWG
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | D Latch (Transparent) |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP20 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HCT573D,653 RoHS
Case style: SOP20t/r
Datasheet
In stock:
809 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3940 | 0,2187 | 0,1727 | 0,1566 | 0,1517 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HCT573ADWR2G
Case style: SOP20
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2080 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MM74HCT573WMX
Case style: SOP20
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2043 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC74HCT573ADWR2G
Case style: SOP20
External warehouse:
47000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2052 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | D Latch (Transparent) |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 4,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP20 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols