M48T08-150PC1
Symbol Micros:
UZM48t08150pc1
Case : PCDIP28
RTC, SRAM 64Kbit (8k x 8bit) 150ns, 32.768kHz Cr, Vlow Det., 4.75÷5.5V, 0÷70°C M48T08-150PC; M48T08-150PC1 STM;
Parameters
| Supply voltage range: | 4,75V~5,5V |
| Manufacturer: | STM |
| RAM memory: | 64kB |
| Interface: | Parallel |
| Time format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Date format: | YY-MM-DD-dd |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48T08-150PC1 RoHS
Case style: PCDIP28
Datasheet
In stock:
2 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 4+ | 10+ | 20+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 26,3821 | 25,7697 | 25,3221 | 24,8981 | 24,6626 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48T08-150PC1
Case style: PCDIP28
External warehouse:
126 pcs.
| Quantity of pcs. | 24+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 24,6626 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48T08-150PC1
Case style: PCDIP28
External warehouse:
182 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 24,6626 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48T08-150PC1
Case style: PCDIP28
External warehouse:
635 pcs.
| Quantity of pcs. | 12+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 24,6626 |
| Supply voltage range: | 4,75V~5,5V |
| Manufacturer: | STM |
| RAM memory: | 64kB |
| Interface: | Parallel |
| Time format: | HH:MM:SS (24 hr) |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Date format: | YY-MM-DD-dd |
| Integrated circuit type: | RTC |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols