M48Z02-70PC1
Symbol Micros:
UZM48z02070pc1
Case : PCDIP24
RTC; 16Kbit (2k x 8bit) SRAM; 70ns; Parallel interface; Vlow Detection; 4,75V~5.5V; 0°C ~ 70°C;
Parameters
| Supply voltage range: | 4,75V~5,5V |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| RAM memory: | 16kB |
| Case: | PCDIP24 |
| Interface: | Parallel |
| Frequency: | 0Hz |
| Time format: | - |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48Z02-70PC1 RoHS
Case style: PCDIP24
Datasheet
In stock:
12 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 4+ | 14+ | 42+ | 126+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 6,4919 | 5,8959 | 5,6203 | 5,4861 | 5,4107 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48Z02-70PC1
Case style: PCDIP24
External warehouse:
347 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 15,5246 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: M48Z02-70PC1
Case style: PCDIP24
External warehouse:
390 pcs.
| Quantity of pcs. | 14+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 16,0391 |
| Supply voltage range: | 4,75V~5,5V |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| RAM memory: | 16kB |
| Case: | PCDIP24 |
| Interface: | Parallel |
| Frequency: | 0Hz |
| Time format: | - |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Date format: | - |
| Integrated circuit type: | RTC |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols