B72510E0300K062 TDK Chip varistor
Symbol Micros: WA B72510E0300K062
Contractor Symbol:
Case : Rys.WAsmd0805
Varistor voltage: 47V; 30VAC; 38VDC; SMD; 0805; 80A; 300mJ; 200pF; 5mW; operating temperature: -55°C~150°C
Parameters
Capacitance: 200pF
Varistor voltage: 47V
Surge energy rating: 0,2J
Max. DC voltage: 38V
Max. AC voltage: 30V
Current: 80A
Case: 2012 mm
Manufacturer:: TDK Manufacturer part number: B72510E300K62 RoHS Case style: Rys.WAsmd0805 Datasheet
In stock:
3000 pcs.
Quantity of pcs. 5+ 20+ 100+ 500+ 3000+
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Manufacturer:: TDK Manufacturer part number: B72510E300K62 Case style: Rys.WAsmd0805
External warehouse:
231000 pcs.
Quantity of pcs. 3000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
3000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer:: EPCOS Manufacturer part number: B72510E0300K062 Case style: Rys.WAsmd0805
External warehouse:
Quantity of pcs. 6000+ (Please wait for the order confirmation)
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 200pF
Varistor voltage: 47V
Surge energy rating: 0,2J
Max. DC voltage: 38V
Max. AC voltage: 30V
Current: 80A
Case: 2012 mm
Case: 0805 cal
Power: 5mW
Manufacturer: TDK
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C