B72530E0170K062 TDK Chip varistor
Symbol Micros: WA B72530E0170K062
Contractor Symbol:
Case : Rys.WAsmd1210
Varistor voltage: 27V; 17VAC; 22VDC; SMD; 1210; 400A; 1,7J; 1800pF; 10mW; operating temperature: -55°C~150°C
Parameters
Capacitance: 1,8nF
Varistor voltage: 27V
Surge energy rating: 1,7J
Max. DC voltage: 22V
Max. AC voltage: 17V
Current: 400A
Case: 3225 mm
Manufacturer:: EPCOS Manufacturer part number: B72530E0170K062 Case style: Rys.WAsmd1210
External warehouse:
18000 pcs.
Quantity of pcs. 3000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
3000
must exceed 40 Euro.
Capacitance: 1,8nF
Varistor voltage: 27V
Surge energy rating: 1,7J
Max. DC voltage: 22V
Max. AC voltage: 17V
Current: 400A
Case: 3225 mm
Case: 1210 cal
Power: 0,01W
Manufacturer: TDK
Operating temperature (range): -55°C ~ 150°C