LM258ADT STM
Symbol Micros:
WO258ad
Case : SOP08
Dual Op-Amp, GBW 1.1MHz, SR 0.6V/us, Voff 1mV, +/-1.5÷+/-15V, -40÷105°C
Parameters
| Nominal voltage: | 1,5V ~ 15V |
| Vaoltage rise speed: | 0,6V/us |
| Bandwidth: | 1,1MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM258ADT RoHS
Case style: SOP08t/r
In stock:
1800 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2755 | 0,1471 | 0,1146 | 0,1037 | 0,0999 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM258ADT
Case style: SOP08
External warehouse:
70000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0999 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM258ADT
Case style: SOP08
External warehouse:
247500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0999 |
| Nominal voltage: | 1,5V ~ 15V |
| Vaoltage rise speed: | 0,6V/us |
| Bandwidth: | 1,1MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols