LMC6001BIN Texas Instruments
Symbol Micros:
WO6001bin lmc
Case : PDIP08
R-R Out Op-Amp, GBW 1.3MHz, SR 1.5V/us, Voff 1mV max, 4.5÷15.5V, -40÷85°C LMC6001BIN/NOPB
Parameters
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 1,3MHz |
| Vaoltage rise speed: | 1,5V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 1,3MHz |
| Vaoltage rise speed: | 1,5V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | THT |
| Number of channels: | 1 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols