LMC6062IN
Symbol Micros:
WO6062in lmc
Case : PDIP08
Dual CMOS R-R Out Op-Amp, GBW 0.1MHz, SR 0.035V/us, Voff 0.8V max, 4.5÷15.5V
Parameters
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 100kHz |
| Vaoltage rise speed: | 0,035V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | NSC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: NSC
Manufacturer part number: LMC6062IN RoHS
Case style: PDIP08
Datasheet
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,6288 | 2,2613 | 2,0446 | 1,9386 | 1,8774 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: LMC6062IN RoHS
Case style: PDIP08
In stock:
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,8196 | 2,2943 | 1,9904 | 1,8467 | 1,7619 |
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 100kHz |
| Vaoltage rise speed: | 0,035V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | NSC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | THT |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols