LMC6084IM
Symbol Micros:
WO6084im lmc
Case : SOP14
Quad CMOS R-R Out Op-Amp, GBW 1.3MHz, SR 1.5V/us, Voff 0.8mV max, 4.5÷15.5V
Parameters
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 1,3MHz |
| Vaoltage rise speed: | 1,5V/us |
| Case: | SOP14 |
| Manufacturer: | NSC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: NSC
Manufacturer part number: LMC6084IMX RoHS
Case style: SOP14
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,7176 | 2,2404 | 2,0382 | 1,9630 | 1,9418 |
| Nominal voltage: | 4,5V ~ 15,5V |
| Bandwidth: | 1,3MHz |
| Vaoltage rise speed: | 1,5V/us |
| Case: | SOP14 |
| Manufacturer: | NSC |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 4 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols