INA117P
Symbol Micros:
WOINA117p
Case : PDIP08
Difference Op-Amp, BW 0.2MHz, SR 2.6V/us, Voff 0.12mV, +/-5÷+/-18V, -40÷85°C
Parameters
| Nominal voltage: | 5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 0,2MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2,6V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Burr-Brown |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Nominal voltage: | 5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 0,2MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2,6V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Burr-Brown |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | THT |
| Number of channels: | 1 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols