MC33178D
Symbol Micros:
WOMC33178d
Case : SOP08
Dual R-R I/O Op-Amp, GBW 5MHz, SR 2V/us, Voff 1500uV, 4V÷36V,+/-2V÷18V, -40÷85°C MC33178DG
Parameters
| Nominal voltage: | 2V ~ 18V |
| Bandwidth: | 5MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2V/us |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Nominal voltage: | 2V ~ 18V |
| Bandwidth: | 5MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2V/us |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols