MC33272ADG
Symbol Micros:
WOMC33272ad
Case : SOP08
Dual Op-Amp, GBW 24MHz, SR 10V/us, Voff 0.1mV, +/-1.5÷+/-18V, -40÷85°C
Parameters
| Nominal voltage: | 1,5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 24MHz |
| Vaoltage rise speed: | 10V/us |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC33272ADG RoHS
Case style: SOIC08t/r
Datasheet
In stock:
1 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9885 | 0,6566 | 0,5343 | 0,4919 | 0,4707 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC33272ADR2G RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 25+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9885 | 0,6566 | 0,5343 | 0,4919 | 0,4707 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MC33272ADR2G
Case style: SOP08
External warehouse:
130000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4707 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-25
Quantity of pcs.: 2500
| Nominal voltage: | 1,5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 24MHz |
| Vaoltage rise speed: | 10V/us |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | ON SEMICONDUCTOR |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols