OPA2227PA
Symbol Micros:
WOOPA2227pa
Case : PDIP08
Dual Prec. Op-Amp, GBW 8MHz, SR 2.3V/us, Voff 0.01mV, +/-2.5÷+/-18V, -40÷85°C
Parameters
| Nominal voltage: | 2,5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 8MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2,3V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Burr-Brown |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Nominal voltage: | 2,5V ~ 18V |
| Bandwidth: | 8MHz |
| Vaoltage rise speed: | 2,3V/us |
| Case: | PDIP08 |
| Manufacturer: | Burr-Brown |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | THT |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols