TL072IDT STM
Symbol Micros:
WOTL072id stm
Case : SOP08
Dual JFET Input Op-Amp, GBW 4MHz, SR 16V/us, Voff 3mV, +/-3V÷+/-18V, -40÷105°C
Parameters
| Nominal voltage: | 3V ~ 18V |
| Vaoltage rise speed: | 16V/us |
| Bandwidth: | 4MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL072IDT RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
1690 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4792 | 0,2899 | 0,2228 | 0,2010 | 0,1912 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL072IDT
Case style: SOP08
External warehouse:
65000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1912 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TL072IDT
Case style: SOP08
External warehouse:
62500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1912 |
| Nominal voltage: | 3V ~ 18V |
| Vaoltage rise speed: | 16V/us |
| Bandwidth: | 4MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols