1-770166-1 TE CONNECTIVITY
Symbol Micros:
Z 1-770166-1
Case : Rys.1-770166-1
Conn Wire to Board HDR 2 POS 4.14mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Type of connector: | Male |
| Operating voltage: | 600V |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Terminal pitch [m]: | 4,14mm |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 1-770166-1
Case style: Rys.1-770166-1
External warehouse:
16945 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6052 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 1-770166-1
Case style: Rys.1-770166-1
External warehouse:
400 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8329 |
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Type of connector: | Male |
| Operating voltage: | 600V |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Terminal pitch [m]: | 4,14mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols