1-770178-0 TE CONNECTIVITY
Symbol Micros:
Z 1-770178-0
Case : Rys.1-770178-0
Conn Wire to Board HDR 6 POS 4.14mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Male |
| Current: | 9,5A |
| Operating voltage: | 600V |
| Number of pins: | 6 |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Male |
| Current: | 9,5A |
| Operating voltage: | 600V |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Terminal pitch [m]: | 4,14mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols