10114829-10102LF FCI Connector
Symbol Micros:
Z 10114829-10102LF
Case : Rys.10114829-10102LF
Socket; male; 2pin; THT; 1A; 125V
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Manufacturer: | FCI |
| Mounting: | THT |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Type of connector: | Male |
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Manufacturer: | FCI |
| Mounting: | THT |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 1,25mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols