170366-1 TE CONNECTIVITY
Symbol Micros:
Z 170366-1
Case : Rys.170366-1
Contact SKT Crimp ST Cable Mount 18-22AWG Bag
Parameters
| Connector: | Contact |
| Mounting: | Crimped |
| Type of connector: | Female |
| Operating voltage: | 600V |
| Colour: | N/A |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Number of pins: | 0 |
| Connector: | Contact |
| Mounting: | Crimped |
| Type of connector: | Female |
| Operating voltage: | 600V |
| Colour: | N/A |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Number of pins: | 0 |
| Terminal pitch [m]: | 4,14mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols