280373-1 TE CONNECTIVITY Cable connector
Symbol Micros:
Z 280373-1
Case : Rys.280373-1
Conn Shrouded Header HDR 8 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Box
Parameters
| Number of pins: | 8 |
| Operating voltage: | 40V |
| Current: | 3A |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Connector: | Socket |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 280373-1
Case style: Rys.280373-1
External warehouse:
117500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8585 |
| Number of pins: | 8 |
| Operating voltage: | 40V |
| Current: | 3A |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Connector: | Socket |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols