794805-1 TE CONNECTIVITY
Symbol Micros:
Z 794805-1
Case : Rys.794805-1
Conn Housing PL 4 POS 4.14mm ST Cable Mount White Package
Parameters
| Number of pins: | 4 |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Female |
| Operating voltage: | 600V |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Number of pins: | 4 |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Female |
| Operating voltage: | 600V |
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Terminal pitch [m]: | 4,14mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols