0-215079-6 TE-CONNECTIVITY Socket "Micro-Match"
Symbol Micros:
Z AMP215079-06
Case : Rys.AMP-7-215079-6
Female, 6pin straight , for PCB, pitch 1,27mm, 1A, 100V, operating temp. -40C+105C eqiv. AMP-7-215079-6
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Type of pin configuration: | 2x3 |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 0-215079-6 RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215079-6
Datasheet
In stock:
15 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 15+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5907 | 0,3284 | 0,2575 | 0,2434 | 0,2360 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: AMP-7-215079-6 RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215079-6
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 15+ | 100+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5435 | 0,3190 | 0,2575 | 0,2481 | 0,2363 |
Manufacturer:: TYCO
Manufacturer part number: 0-215079-6
Case style: Rys.AMP-7-215079-6
External warehouse:
14440 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2380 |
Manufacturer:: TYCO
Manufacturer part number: 7-215079-6
Case style: Rys.AMP-7-215079-6
External warehouse:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5792 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 7-215079-6
Case style: Rys.AMP-7-215079-6
External warehouse:
158632 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4111 |
| Number of pins: | 6 |
| Type of pin configuration: | 2x3 |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Female |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols