0-215083-8 TE CONNECTIVITY Plug "Micro-Match"
Symbol Micros:
Z AMP215083-08
Case : Rys.AMP-7-215083-8
Male, 8pin to ribbon cable, pitch 1,27mm, 1A, 100V, operating temp. -40C+105C eqiv. AMP-7-215083-8
Parameters
| Number of pins: | 8 |
| Type of pin configuration: | 2x4 |
| Mounting: | Tape mounting |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
Manufacturer:: HSM.
Manufacturer part number: C3127-08PTR000R RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
Datasheet
In stock:
456 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 40+ | 100+ | 456+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6984 | 0,4398 | 0,3527 | 0,3245 | 0,3034 |
Manufacturer:: HSM
Manufacturer part number: C3127-08PTR000R RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
In stock:
28 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 40+ | 100+ | 456+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6984 | 0,4398 | 0,3527 | 0,3245 | 0,3034 |
Manufacturer:: HSM.
Manufacturer part number: C3127-08PTR000R RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
Datasheet
In stock:
44 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 44+ | 176+ | 748+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6984 | 0,4398 | 0,3480 | 0,3151 | 0,2987 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 0-215083-8 RoHS
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
Datasheet
In stock:
5 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 15+ | 100+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6984 | 0,4045 | 0,3245 | 0,3128 | 0,2987 |
Manufacturer:: TYCO
Manufacturer part number: 0-215083-8
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
External warehouse:
12160 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3629 |
Manufacturer:: TYCO
Manufacturer part number: 7-215083-8
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
External warehouse:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6682 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 7-215083-8
Case style: Rys.AMP-7-215083-8
External warehouse:
8434 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6080 |
| Number of pins: | 8 |
| Type of pin configuration: | 2x4 |
| Mounting: | Tape mounting |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols