8-215083-0 TE CONNECTIVITY Plug "Micro-Match"
Symbol Micros:
Z AMP215083-10
Case : Rys.AMP-8-215083-0
Male, 10pin to ribbon cable, pitch 1,27mm, 1A, 100V, operating temp. -40C+105C eqiv. AMP-8-215083-0
Parameters
| Number of pins: | 10 |
| Type of pin configuration: | 2x5 |
| Mounting: | Tape mounting |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
Manufacturer:: HSM.
Manufacturer part number: C3127-10PTR000R RoHS
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
In stock:
116 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 30+ | 116+ | 464+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7995 | 0,5032 | 0,4162 | 0,3669 | 0,3457 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 1-215083-0 RoHS
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
Datasheet
In stock:
90 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9289 | 0,6114 | 0,5032 | 0,4515 | 0,4421 |
Manufacturer:: HSM.
Manufacturer part number: C3127-10PTR000R RoHS
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
In stock:
384 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 30+ | 100+ | 384+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7995 | 0,5032 | 0,4162 | 0,3716 | 0,3480 |
Manufacturer:: TYCO
Manufacturer part number: 8-215083-0
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
External warehouse:
220 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7347 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 8-215083-0
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8682 |
Manufacturer:: TE CONNECTIVITY
Manufacturer part number: 8-215083-0
Case style: Rys.AMP-8-215083-0
External warehouse:
14052 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5849 |
| Number of pins: | 10 |
| Type of pin configuration: | 2x5 |
| Mounting: | Tape mounting |
| Connector: | Plug |
| Current: | 1A |
| Operating voltage: | 100V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols