B2B-XH-A JST Cable connector
Symbol Micros:
Z B2B-XH-A
Case : Rys.B2B-XH-A
Connector Header Through Hole 2 position 0.098" (2.50mm); vertical
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Socket |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: B2B-XH-A (LF)(SN)
Case style: Rys.B2B-XH-A
External warehouse:
67875 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0288 |
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Socket |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols