BM06B-ZESS-TBT (LF)(SN) JST
Symbol Micros:
Z BM06B-ZESS-TBT
Case : Rys.BM06B-ZESS-TBT
Conn Shrouded Header HDR 6 POS 1.5mm Solder ST SMD T/R
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Spatial orientation: | Straight |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: BM06B-ZESS-TBT (LF)(SN)
Case style: Rys.BM06B-ZESS-TBT
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 800+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3220 |
| Number of pins: | 2 |
| Spatial orientation: | Straight |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 1,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols