DF11-14DS-2C HIROSE Cable connector
Symbol Micros:
Z DF11-14DS-2C
Case : Rys.DF11-14DS-2C
plug; female; 14pin; pitch: 2mm; 2A; 250V
Parameters
| Number of pins: | 14 |
| Manufacturer: | HIROSE |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 250V |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Manufacturer:: HIROSE
Manufacturer part number: DF11-14DS-2C
Case style: Rys.DF11-14DS-2C
External warehouse:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1328 |
| Number of pins: | 14 |
| Manufacturer: | HIROSE |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 250V |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols