Connector FK-MCP 1.5/ 3-ST-3.81BKBDS6-4Q / 1723191 PHOENIX CONTACT
Symbol Micros: Z FK-MCP 1.5/ 3-ST-3.81BKBDS6-4Q
Contractor Symbol:
Case : Rys.FK-MCP 1.5/ 3-ST-3.81BKBDS6-4Q
Conn Spring Cage F 3 POS 3.81mm 8A Cardboard
Parameters
Height [m]: 12,4mm
Number of pins: 3
Colour: Green
Terminal pitch [m]: 3,81mm
Manufacturer: PHOENIX CONTACT
External warehouse:
50 pcs.
Quantity of pcs. 50+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Height [m]: 12,4mm
Number of pins: 3
Colour: Green
Terminal pitch [m]: 3,81mm