JVT2036WLP-2x03SNR-D JVT Złącze kablowe
Symbol Micros:
Z K2036M-2x03k
Case : Rys.K2036M-2x03k
socket; male; angled; THT; 6pin; 2A; 250V; pitch 2,0mm; white color; contact tined; temp range: -25°C~+85°C;
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | JVT |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 250V |
| Spatial orientation: | Angled |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | JVT |
| Current: | 2A |
| Operating voltage: | 250V |
| Spatial orientation: | Angled |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols