W4505-06PDSBTWR HSM ATX Connector
Symbol Micros:
Z KWM4505-06s
Case : Rys.W4505-06S
Socket; male; 6pin (2x3); straight; pitch: 4,2x5,5mm; THT; with key; dual row; w/o mounting pegs; tined; white color eqiv. MRX566-06
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | HSM |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
Manufacturer:: HSM.
Manufacturer part number: W4505-06PDSBTWR RoHS
Case style: Rys.W4505-06S
Datasheet
In stock:
293 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3550 | 0,1963 | 0,1549 | 0,1406 | 0,1361 |
Manufacturer:: HSM
Manufacturer part number: W4505-06PDSBTWR RoHS
Case style: Rys.W4505-06S
In stock:
190 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3550 | 0,1963 | 0,1549 | 0,1406 | 0,1361 |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | HSM |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols