W4505-16PDRBTWR HSM ATX Connector
Symbol Micros:
Z KWM4505-16r
Case : Rys.W4505-16R
Socket; male; 16pin (2x8); angled; pitch: 4,2mm; THT; with key; dual row; w/o mounting pegs; tined; white color eqiv. MRX569-16
Parameters
| Number of pins: | 16 |
| Manufacturer: | HSM |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
| Number of pins: | 16 |
| Manufacturer: | HSM |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols