M80-5400842 Harwin Cable connector
Symbol Micros:
Z M80-5400842
Case : Rys.M80-5400842
socket; male; 8pin; Datamate J-Tek; pitch 2mm; THT; 3A; 800V; straight; thread; M2x0,4mm
Parameters
| Number of pins: | 8 |
| Manufacturer: | HARWIN |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 800V |
| Spatial orientation: | Angled |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Number of pins: | 8 |
| Manufacturer: | HARWIN |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 800V |
| Spatial orientation: | Angled |
| Mounting: | THT |
| Connector: | Socket |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols