Connector MKKDSNH 1.5/ 3-5.08 / 1731831 PHOENIX CONTACT
Symbol Micros:
Z MKKDSNH 1.5/ 3-5.08
Case : Rys.MKKDSNH 1.5/ 3-5.08
Conn PC Terminal Block 3 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole 13.5A
Parameters
| Height [m]: | 19,1mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Number of pins: | 3 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Colour: | Green |
| Screw type: | Slotted head screw |
Manufacturer:: PHOENIX
Manufacturer part number: MKKDSNH 1.5/ 3-5.08
Case style: Rys.MKKDSNH 1.5/ 3-5.08
External warehouse:
1235 pcs.
| Quantity of pcs. | 150+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7791 |
| Height [m]: | 19,1mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
| Number of pins: | 3 |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Colour: | Green |
| Screw type: | Slotted head screw |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols