MVSTBW 2,5/ 6-ST-5,08 / 1792799 PHOENIX CONTACT Terminal Block
Symbol Micros:
Z MVSTBW 2,5/ 6-ST-5,08
Case : Rys.1792799
6 poles; pitch: 5.08mm; green color, 320V; 12A; 24-12AWG; angled, contacts: tin plated
Parameters
| Height [m]: | 26,0mm |
| Number of pins: | 6 |
| Colour: | Green |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Series: | MVSTBW |
| Height [mm]: | 26mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
Manufacturer:: PHOENIX
Manufacturer part number: MVSTBW 2.5/ 6-ST-5.08
Case style: Rys.1792799
External warehouse:
593 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5059 |
| Height [m]: | 26,0mm |
| Number of pins: | 6 |
| Colour: | Green |
| Manufacturer: | PHOENIX CONTACT |
| Series: | MVSTBW |
| Height [mm]: | 26mm |
| Terminal pitch [m]: | 5,08mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols