0009652028 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-0009652028
Case : Rys.0009652028
Conn Wire to Board HDR 2 POS 3.96mm Solder ST Top Entry Thru-Hole KKŽ Bag
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Current: | 7A |
| Type of connector: | Male |
| Operating voltage: | 250V |
| Terminal pitch [m]: | 3,96mm |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0009652028
Case style: Rys.0009652028
External warehouse:
23477 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0743 |
| Number of pins: | 2 |
| Connector: | Socket |
| Current: | 7A |
| Type of connector: | Male |
| Operating voltage: | 250V |
| Terminal pitch [m]: | 3,96mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols