15-24-6100 MOLEX Mini-Fit Connector
Symbol Micros:
Z MX-0015246100
Case : Rys.MX-15-24-6100
Number of Rows: 2; 10pin; pitch: 4.2mm
Parameters
| Number of pins: | 10 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 15246100
Case style: Rys.MX-15-24-6100
External warehouse:
3344 pcs.
| Quantity of pcs. | 440+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8146 |
| Number of pins: | 10 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols