0015249064 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-0015249064
Case : Rys.0015249064
Conn Wire to Board HDR 6 POS 4.2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Mini-FitŽ BMI Tray
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0015249064
Case style: Rys.0015249064
External warehouse:
680 pcs.
| Quantity of pcs. | 680+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9208 |
| Number of pins: | 6 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols