39-01-2021 MOLEX Mini-Fit Jr. Connector
Symbol Micros:
Z MX-0039012021
Case : Rys.39-01-2021
Plug; male; 2pin (2x1); for cable; pitch: 4,2mm; w/o pins, 600V, UL94V-2
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols