39-30-1040 MOLEX Mini-Fit Jr. Connector
Symbol Micros:
Z MX-0039301040
Case : Rys.39-30-1040
Socket; male; 4pin (2x2); angled; THT; pitch 4,2mm; w/o pins; 9A; UL94V-2
Parameters
| Number of pins: | 4 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39-30-1040 RoHS
Case style: Rys.39-30-1040
Datasheet
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8442 | 0,5315 | 0,4162 | 0,3786 | 0,3669 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0039301040
Case style: Rys.39-30-1040
External warehouse:
68103 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3669 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39301040
Case style: Rys.39-30-1040
External warehouse:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3949 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39301040
Case style: Rys.39-30-1040
External warehouse:
13500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3669 |
| Number of pins: | 4 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols