0436400201 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-0436400201
Case : Rys.0436400201
Conn Housing M 2 POS 3mm Crimp ST Cable Mount Black Micro-Fit 3.0ż Bag
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Male |
| Current: | 5A |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0436400201
Case style: Rys.0436400201
External warehouse:
364842 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1288 |
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Male |
| Current: | 5A |
| Terminal pitch [m]: | 3mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols