0530480210 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-0530480210
Case : Rys.0530480210
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 2 POS 1.25mm Solder RA Side Entry Thru-Hole PicoBlade Tray
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0530480210
Case style: Rys.0530480210
External warehouse:
21859 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1561 |
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 1,25mm |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols