0533980471 MOLEX Cable connector
Symbol Micros:
Z MX-0533980471
Case : Rys.MX-53398-0471
Socket; male; 4pin; pitch 1,5mm; vertical; 1A; 125V
Parameters
| Number of pins: | 4 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | SMD |
| Spatial orientation: | Vertical |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Number of pins: | 4 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | SMD |
| Spatial orientation: | Vertical |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 1,5mm |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols