39-00-0046 MOLEX Mini-Fit Jr. Connector
Symbol Micros:
Z MX-39-00-0046
Case : Rys.39-00-0046
Pin female; wire range: 28AWG, tined, crimped
Parameters
| Number of pins: | 0 |
| Current: | 9A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Contact |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | N/A |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0039000046 RoHS
Case style: Rys.39-00-0046
Datasheet
In stock:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 6000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1216 | 0,0466 | 0,0263 | 0,0217 | 0,0202 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39000046
Case style: Rys.39-00-0046
External warehouse:
4400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0207 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39000046
Case style: Rys.39-00-0046
External warehouse:
282000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0202 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39000046
Case style: Rys.39-00-0046
External warehouse:
1008000 pcs.
| Quantity of pcs. | 6000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0239 |
| Number of pins: | 0 |
| Current: | 9A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Contact |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | N/A |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols