39-01-2205 MOLEX Mini-Fit Jr. Connector
Symbol Micros:
Z MX-39-01-2205
Case : Rys.39-01-2205
Plug; female; 20pin (2x10); for cable; pitch: 4,2mm; w/o pins, 600V, UL94V-0
Parameters
| Number of pins: | 20 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012205
Case style: Rys.39-01-2205
External warehouse:
4100 pcs.
| Quantity of pcs. | 144+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9043 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012205
Case style: Rys.39-01-2205
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5600 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012205
Case style: Rys.39-01-2205
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5345 |
| Number of pins: | 20 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols