5031591000 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-5031591000
Case : Rys.5031591000
Conn Wire to Board RCP 10 POS 1.5mm Solder ST Thru-Hole CLIK-Mateż Tray
Parameters
| Number of pins: | 10 |
| Spatial orientation: | Vertical |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Mounting: | THT |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
| Number of pins: | 10 |
| Spatial orientation: | Vertical |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Mounting: | THT |
| Operating voltage: | 100V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 2A |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 1,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols