53261-0671 MOLEX
Symbol Micros:
Z MX-53261-0671
Case : Rys.MX-53261-0671
male socket, 6 pin, p. 1.25mm
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 1,25mm |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 53261-0671 RoHS
Case style: Rys.MX-53261-0671
In stock:
474 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5531 | 0,3507 | 0,2754 | 0,2518 | 0,2401 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 53261-0671 RoHS
Case style: Rys.MX-53261-0671
In stock:
159 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 5+ | 20+ | 50+ | 159+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5531 | 0,4072 | 0,2965 | 0,2636 | 0,2401 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 0532610671
Case style: Rys.MX-53261-0671
External warehouse:
198335 pcs.
| Quantity of pcs. | 1600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2477 |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Socket |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 125V |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 1,25mm |
| Type of connector: | Male |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols