PHDR-10VS JST
Symbol Micros:
Z PHDR-10VS
Case : Rys.PHDR-10VS
Conn Housing RCP 10 POS 2mm Crimp ST Cable Mount White Bag
Parameters
| Number of pins: | 10 |
| Manufacturer: | JST |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Mounting: | Cables |
| Connector: | Plug |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: PHDR-10VS
Case style: Rys.PHDR-10VS
External warehouse:
18912 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0872 |
| Number of pins: | 10 |
| Manufacturer: | JST |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
| Spatial orientation: | Straight |
| Mounting: | Cables |
| Connector: | Plug |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 2,0mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols