S2B-XH-A-1 JST Cable connector
Symbol Micros:
Z S2B-XH-A-1
Case : Rys. S2B-XH-A-1
socket; male; angled; XH series; 2 pin; 250V, 3A, pitch: 2,5mm; operating temperature: -25°C~+85°C UL94 V-0; natural color;
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Connector: | Socket |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
| Number of pins: | 2 |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | THT |
| Spatial orientation: | Angled |
| Connector: | Socket |
| Current: | 3A |
| Operating voltage: | 250V |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 2,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols