S2B-ZR-SM4A-TF JST Cable connector
Symbol Micros:
Z S2B-ZR-SM4A-TF
Case : Rys.S2B-ZR-SM4A-TF
socket; male; ZH series; 2 pin; 1A; 50VAC; pitch 1.5mm; horizontal; pin: brass; wafer: PA 6T (UL94V-0); kolor naturalny
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Spatial orientation: | Horizontal |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 50V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1A |
Manufacturer:: Japan Science and Technology
Manufacturer part number: S2B-ZR-SM4A-TF (LF)(SN)
Case style: Rys.S2B-ZR-SM4A-TF
External warehouse:
56884 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1174 |
| Number of pins: | 2 |
| Spatial orientation: | Horizontal |
| Manufacturer: | JST |
| Mounting: | SMD |
| Operating voltage: | 50V |
| Connector: | Socket |
| Current: | 1A |
| Type of connector: | Male |
| Terminal pitch [m]: | 1,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols